Mária Terézia či Monika Hilmerová?

Autor: Petra Pobežalová | 20.9.2012 o 11:15 | (upravené 20.9.2012 o 14:20) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  324x

Po prvých dotykoch vnímania sveta nevidiacich s prepletajúcou realitou „väčšinovej spoločnosti" som sa ocitla uprostred snehovej gule zlepenej z nespočetných myšlienok odhaľujúcich priepasť v ľudskom vnímaní okolitého sveta. Teraz len počkať na teplý jarný vánok, ktorý uvoľní snehovú stenu z môjho tela... Rok ubehol ako voda a ja sa opäť stávam svedkom, dokonca priamym účastníkom nezvyčajnej akcie.

 

((dražba))

Busta, dražba, nevidiaci, Monika Hilmerová, chaos, ateliér, Mária Terézia, video, panika....pomóóóóc! Snehová guľa sa naklonila k svetu „väčšinovej spoločnosti". Je zvláštne, akým spôsobom je možné upozorniť na niečo, čo si myslíme, že sa nás netýka. Zaklopať na dvere ľudských duší „halóóó, tu sme, vidíte nás?!".  Cítim tlak, ktorý ma z otvorených dverí tlačí späť dnu, do tmy, ktorá sa mi stáva čoraz prirodzenejšou. Vďaka možnosti dotknúť sa čierneho priestoru sa moje oči rozjasnili, vidím oveľa viac vecí, situácií či krásy tohto sveta. Preto je pre mňa ťažké prekročiť prah dverí z tejto miestnosti. Ale urobila som to! Prekonala som novoobjavenú rozkoš a vykročila dopredu. Dôvod je jednoduchý. Chcem sa s radosťou podeliť aj s vami. Ak je to len trochu možné, želám si, aby ste sa aj vy dotkli tmy a objavili čaro tohto sveta z iného uhla pohľadu. Preto tento výkrik!

Tentoraz sme si na mušku zobrali herečku Moniku Hilmerú, stvárnenú sochárom Igorom Maršalkom ako Mária Terézia. Obom patrí veľké ĎAKUJEME! Vďaka dražbe jej podobizne, budeme môcť priblížiť kultúru nevidiacim a slabozrakým deťom prostredníctvom ošetrenia rozprávky audiokomnetárom a usporiadania už tretieho ročníka špeciálnej autogramiády. Verejná dražba sa uskutoční 25. septembra 2012 o 17:00 hod. v aukčnej spoločnosti SOGA.

Výkrik som pustila do sveta a ja už pomaly cúvam do dverí, ktoré som nechala za sebou otvorené a ktoré budú vždy otvorené aj pre vás....vitajte!

www.trnka.biz

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?