Za bustu "Adela Nefertiti" 2000€!

Autor: Petra Pobežalová | 12.1.2012 o 13:49 | (upravené 12.1.2012 o 15:38) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1557x

"I have a dream"... kto z nás si aspoň jeden krát v živote povedal túto vetu? Sny, týžby, očakávania... Úprimne, po čom túžime? Po pokoji v duši, po novej kuchyni či lepšom šéfovi?! Počula som vysloviť túto vetu tridsiatimi deťmi z Internátnej školy pre slabozraké a nevidiace deti na Svrčej ulici v Bratislave a začala som sa cítiť trochu divne až zahanbene. Spomenula som si na slová, ktoré povedali a ešte povedia mnohé mamičky "niet nad rozžiarené detské očičká". Nejde mi o sarkazmus či vyvolanie ľútosti nad neľahkým osudom nevidiacich. Ide mi skôr o zistenie, ako rozžiariť oči nevidiacim deťom?!

Podarilo sa! Nevidiace alebo takmer nevidiace oči detí si „pozreli“ rozprávku Princezná a žabiak (ošetrená audiokomentárom), na vlastné oči sa stretli s herečkou Monikou Hilmerovou, hercom Františkom Kovárom a moderátorkou Adelou Banášovou (na ohmatanie tvárí slúžili sádrové odliatky a podpis karty boli vyrobené zo špeciálneho reliéfového papiera). A ešte jeden malý darček. Krôčik vpred smerom ku svetlu. Vďaka malému technickému zázraku budú môcť slepúšikovia navštevovať kiná, divadelné predstavenia a ďalšie kultúrne podujatia.

Toto všetko sa odohralo 5. decembra v priestoroch Domu Kultúry v Ružinove. Slávnostným aktom podujatia bolo aj odovzdanie busty „Adely Nefertiti“ výhercovi on-line dražby Mestskej časti Bratislava - Ružinov. Z rúk Adely Banášovej si bustu prevzal starosta Ing. Dušan Pekár, vďaka ktorému sme...teda Trnka n.o., zorganizovala túto milú udalosť v sume 2000€.

Nezisková organizácia Trnka (www.trnka.biz) týmto odštartovala svoju činnosť zameranú najmä na kultúrnu a spoločenskú inklúziu slabozrakých a nevidiacich ľudí.

Ďakujeme za podporu!

Mne neostáva nič iné ako opäť vysloviť známu vetu „I have a dream“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?